Jak wiele obiektów w regionie, również świątynię w Posadowie charakteryzuje burzliwa historia: opiekowali się nią bowiem wierni trzech obrządków, a przez pół wieku służyła ona celom wcale nie sakralnym lecz… edukacyjnym.
W 1828 roku wzniesiono w tym miejscu cerkiew greckokatolicką z dwoma kopułami oraz dzwonnicą nad babińcem. Obiekt ufundowali Stefan i Franciszka Horochowie - właściciele majątku w Posadowie.
W 1875 roku, struktury greckokatolickie zostały zlikwidowane przez carat, a tutejsza świątynia została przekazana prawosławnym. W 1919 roku ponownie przejęli ją katolicy - tym razem obrządku rzymskiego.
Niezwykle oryginalne są dalsze losy obiektu, gdyż jeszcze za czasów II Rzeczpospolitej przebudowano go i urządzono tutaj szkołę podstawową. W obiekcie wydzielono wówczas dwie kondygnacje. Podczas II wojny światowej budynek zdewastowano. Świątynia na szczęście przetrwała, mimo spalenia miejscowości przez UPA. Po remoncie w latach 50., ponownie wróciły do niej dzieci i nauczyciele: znów funkcjonowała tutaj szkoła.
W III Rzeczpospolitej przekazano ją z powrotem lokalnej parafii, a mieszkańcy wsi w latach 1990-1994 doprowadzili ją do stanu, w którym budynek znajduje się dzisiaj. Aktualnie jest ona wykorzystywana jako kościół filialny parafii w Rzeplinie.
Przed świątynią mogą Państwo zobaczyć dwa słupy zwieńczone metalowymi krzyżami: to pozostałość pierwotnego ogrodzenia. Budynek jest murowany, wzniesiony na planie podłużnym: z prostokątną nawą i prezbiterium. Fasadę ozdobiono kapitelami w stylu klasycystycznym.